Początek XIX wieku


Connolly’s RED MILLS jest jednym z zaledwie 131 młynów zbożowych zlokalizowanych w hrabstwie Kilkenny w południowo-wschodniej Irlandii.

1840

Po tym, jak rodzina Connolly osiedliła się w Bagenalstown w 1846 roku, ma miejsce Wielki Głód i Michael Connolly przeprowadza się na Long Island w Nowym Jorku w 1849 roku.

1866

Po odziedziczeniu piekarni po ciotce, Michael Connolly wraca do Bagenalstown w Irlandii.

1908

Firma RED MILLS zostaje zakupiona przez Michaela Connolly’ego 15 października 1908 roku dla jego syna Williama. Aby wyróżnić się spośród innych młynów w okolicy, William maluje dach młyna na czerwono.

1908 – 1938

William nazywa firmę „William Connolly and Sons”. Firma działa jako tartak i młyn zbożowy w czasie I wojny światowej.

1939 – 1950

Przez całą II wojnę światową młyn nadal odnosi sukcesy. Zatrudnionych jest do 20 miejscowych, a sklep firmowy zapewnia podstawowe artykuły gospodarstwa domowego i żywność na kredyt, aby pomóc lokalnej społeczności.

1952

RED MILLS jest podłączony do sieci elektrycznej, po czym Liam Connolly ułatwia zarządzanie młynem. Boom w zaawansowanej technologii i technikach frezowania jest nadzorowany przez Liama.

1960

Inwestycja w zakład i maszyny wynosi prawie 160 000 brytyjskich Funtów, aby napędzać wzrost w zakresie przemiału i produkcji paszy dla koni.

1963

Biznes związany z produkcją pasz dla koni, nowy oddział w firmie, rozwija się po przypadkowym spotkaniu Liama ​​Connolly’ego i Paddy’ego Mullinsa. Prowadzi to do historii sukcesu pierwszego konia, w którym Vulpine karmi RED MILLS Connolly’ego i wygrywa Irish Grand National w 1967 roku.

1969

Inwestycja w instalację technologii łuszczenia i nową instalację pozwalająca na innowacyjność.

1970

Pierwszy skomputeryzowany system płac został zainstalowany w 1978 roku wraz z dodatkowymi inwestycjami w budynki i zakłady. Ponadto firma RED MILLS firmy Connolly przeprowadza testy laboratoryjne pod kątem jakości produktów.

1980

Opracowywane są dodatkowe skomplikowane procesy, a pierwsza partia paszy jest eksportowana do Wielkiej Brytanii w 1985 roku.

1992

Po niszczycielskim pożarze w młynie pojawiają się nowe możliwości odbudowy, które prowadzą do dodatkowej modernizacji, rozbudowy i zaawansowanej technologii.

2006

Rozpoczęcie eksportu pasz dla koni na rynek azjatycki, eksport do Japonii. RED MILLS wprowadza na rynek swoje przełomowe opakowanie Nutrient Fresh Management System (NFMS), aby zapewnić najwyższy poziom świeżości wszystkich pasz.

2012

RED MILLS rozpoczyna handel na chińskim rynku koni, co jest rewolucyjnym osiągnięciem w biznesie i przemyśle.

2013

RED MILLS przejmuje na własność znaną na całym świecie markę Foran Equine, łącząc doświadczenie naszych dietetyków w dziedzinie koni z wiodącą gamą suplementów, aby zapewnić bardziej zróżnicowany asortyment produktów dla koni, jednocześnie zapewniając klientom wiodącą wiedzę na temat żywienia koni.

2017

Sklep RED MILLS otwiera się w Cillin Hill Retail Park, Kilkenny, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów związane z wiejskim stylem życia i żywieniem koni.

2021

Produkty dla koni RED MILLS są szeroko dostępne w ponad 80 krajach na całym świecie między innymi w Polsce.