Żywienie koni wyścigowych

żywienie koni wyscigowych

Aby w pełni pokazać swój potencjał i rozpocząć karierę wyścigową, młode konie muszą być wysportowane, w dobrej kondycji fizycznej, zdrowe, i to w wieku już dwóch lat. Dlatego zadbaj o stosowanie prawidłowej diety zawierającej wysokiej jakości białko, optymalny poziom energii oraz właściwą równowagę witamin i minerałów. Młody organizm konia wyścigowego jest obciążony podwójnie, z powodu wzrostu i rozwoju oraz dużego wysiłku treningowego.

dobrej jakości Pasza objętościowa to podstawa

Jak już zaznaczaliśmy wcześniej, podstawą żywienia każdego konia powinna być pasza objętościowa, i tu nie ma od tej zasady odstępstw. Karmienie paszą objętościową dobrej jakości i najlepiej podawanie jej na zasadzie wolnego dostępu pomaga regulować kwasowość żołądka, wspiera zdrowie układu pokarmowego i zapewnia stymulację umysłową. Pasza stanowi ważne źródło energii „powolnie uwalnianej” i może mieć duży wpływ na zdolność konia do utrzymania wagi i kondycji podczas treningu.

ŹRÓDŁA ENERGII

Jednym z największych wyzwań związanych z żywieniem koni wyścigowych jest zrównoważenie poziomu energii z temperamentem, przy jednoczesnym zapewnieniu, że konie otrzymują wystarczającą ilość kalorii do pracy, którą wykonują. Tradycyjne pasze wyścigowe, takie jak Connolly’s RED MILLS Racehorse Cubes i Hi Oil Racehorse Cooked Mix, to diety oparte na pełnoziarnistych produktach, które zawierają owies, jęczmień i kukurydzę. Zboża są stosunkowo szybko trawione w jelicie cienkim, zapewniając tak zwaną „szybko uwalnianą energię”, która jest idealna dla większości trenujących koni.

145,00  z Vat

Wysokoenergetyczne musli na bazie owsa o wysokiej zawartości oleju dla koni wyścigowych

linia horse care

W przypadku koni, które są pobudliwe, nerwowe, łatwo się stresują lub mają skłonność ochwatu czy problemy z trawieniem, należy szukać paszy o niskiej zawartości skrobi, takiej jak te z gamy produktów Horse Care. Mają one niską zawartość skrobi i dostarczają energii ze źródeł energii o powolnym uwalnianiu, takich jak superwłókna i olej. Ponadto wszystkie pasze Horse Care zawierają nasz unikalny pakiet RED MILLS Nutrition Care, który pomaga wspierać zarówno funkcje mięśni, jak i zdrowie układu pokarmowego.

200,00  z Vat

Niskoskrobiowy, bezzbożowy bogaty w błonnik granulat z dodatkiem RED MILLS Nutrition Care

175,00  z Vat

Niskoskrobiowy, bogaty w błonnik, wolny od owsa granulat z dodatkiem RED MILLS Nutrition Care

145,00  z Vat

Niskoskrobiowe, bogate w błonnik musli wolne od owsa z dodatkiem RED MILLS Nutrition Care

185,00  z Vat

Niskoskrobiowy, bogaty w błonnik, zawierający owies granulat z dodatkiem RED MILLS Nutrition Care

150,00  z Vat

Niskoskrobiowe, bogate w błonnik musli zawierające owies, z dodatkiem RED MILLS Nutrition Care

BIAŁKO WYSOKIEJ JAKOŚCI

Aby wspomóc rozwój mięśni i naprawę tkanki mięśniowej po wysiłku, niezbędna jest dieta dostarczająca wysokiej jakości białka. W Connolly’s RED MILLS używamy śruty sojowej jako głównego źródła białka we wszystkich naszych paszach. Mączka sojowa jest doskonałym źródłem wysokiej jakości białka i zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, których potrzebuje koń, takie jak lizyna, treonina i metionina.

Konie wyścigowe, z racji swojego młodego wieku i dużego obciążenia pracą często będą potrzebowały suplementów. Pasza, pomimo, że jest odpowiednio zbilansowana, w niektórych przypadkach nie będzie w stanie zaspokoić wszystkich wymagań każdego konia, ze względu na to, że każdy osobnik jest inny- tak jak człowiek.

Suplementacja koni wyścigowych

Dla koni, którym trudno zbudować masę mięśniową i utrzymać ładną linię grzbietu polecamy produkt Foran Equine Muscle Prep. Aby wspomóc konia w regeneracji mięśni po wysiłku polecamy stosowanie Foran Equine Muscle Max. Ważne jest również rozważenie uzupełnienia elektrolitów przy intensywnym poceniu się konia, ponieważ niezastosowanie się do tego zalecenia może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie mięśni i powolną regenerację. Foran Equine Equi-Lyte G, jest zbilansowanym suplementem elektrolitowym zawierającym dodatek witaminy E i C, które wspierają regenerację mięśni.

muscle-max foran
muscle-prep foran
ZDROWE KOŚCI

Niezbędnymi składnikami odżywczymi potrzebnymi do utrzymania zdrowych kości są białka, minerały, takie jak wapń, fosfor, cynk i miedź oraz witaminy A, D i K. Wszystkie pasze RED MILLS zostały specjalnie opracowane, aby wspomagać zdrowie kości, dostarczając wysokiej jakości białka i pakiet witamin i minerałów Pro Balance. Mocne, zdrowe kości są podstawą zdrowia konia wyścigowego- podczas szybkiego galopu kości konia ulegają niesamowitym przeciążeniom. Codzienny trening konia odgrywa kluczową rolę w rozwoju i zwiększaniu gęstości kości. Należy pamiętać, aby badać kości młodych koni przed zwiększeniem intensywności ich treningów, aby nie spowodować późniejszych problemów zdrowotnych.

oste-o-glycan foran

Młode konie często doświadczają zapalenia okostnej kończyn piersiowych, tzw. „bukszyn”, wtedy warto zastosować Foran Equine Osteo-Glycan, zawierający m.in. wapń i kolagen morski, które wspomagają proces przebudowy kości.

ZDROWIE UKŁADU ODDECHOWEGO

W przypadku problemów ze zdrowiem układu oddechowego, takich jak katar czy kaszel, zalecamy podawanie Foran Equine Airvent- syrop bogaty w przeciwutleniającą witaminę C i olejki eteryczne, które pomagają w oddychaniu. Z kolei Foran Equine Kentucky Karron Oil– zemulgowany olej lniany jest doskonałym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6. Kwasy tłuszczowe omega 3 pomagają w naprawie ścian komórkowych i działają silnie przeciwzapalnie, podczas gdy kwasy tłuszczowe omega-6 pomagają układowi odpornościowemu zwalczać infekcje.

airvent foran
kentucky karron oil foran
b-complete foran
PROBLEMY Z APETYTEM

Na apetyt mogą wpływać problemy, takie jak zespół wrzodów żołądka lub problemy z uzębieniem, które wymagają pomocy weterynaryjnej. Jednak apetyt młodego, zdrowego konia może również zostać chwilowo zmniejszony, gdy zmienia się jego dotychczasowe środowisko i zwiększa poziom stresu przez codzienne treningi. Suplementacja witaminami z grupy B może pomóc w pobudzeniu apetytu, dlatego zalecamy podawanie Foran Equine B-Complete.

Dbając o odpowiednie żywienie konia wyścigowego, masz realną szansę na wsparcie jego rozwoju oraz poprawę jego wydajności. Pamiętaj, aby wybierając paszę treściwą dla swojego konia, sprawdzić ilość oraz jakość zawartego w niej białka. Ważne, aby zawierała także niezbędne witaminy i składniki mineralne. Stosując niezbędne suplementy, możesz uzupełnić straty składników odżywczych powstałe podczas treningu. Dzięki temu zapobiegniesz wielu niepożądanym sytuacjom, takim jak kontuzje czy choroby.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości oraz pytania dotyczące wyboru paszy lub suplementów, napisz do Nas. Jesteśmy dostępni pod adresem mailowym kontakt@redmills.com.pl i z chęcią Ci pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *